hre
16 آذر 1401 - 11:28

در سفر استاندار خراسان رضوی به بردسکن چه گذشت؟

استاندار خراسان رضوی با اشاره به حجم ترافیکی در محور سه‌راهی شادمهر تا بردسکن، گفت: بحث دوبانده شدن محور شادمهر تا بردسکن در قالب یک پروژه از مصوبات سفر استانی دیده شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بردسکن، یعقوبعلی نظری که به شهرستان بردسکن سفر کرده ضمن بازدید از پروژه‌های مختلف این شهرستان اظهارداشت: علاوه بر معادن، ظرفیت‌های خوبی در حوزه کشاورزی و گردشگری  در شهرستان بردسکن وجود دارد که باید از توان مردم و سرمایه‌گذاران بردسکنی به نحو احسن استفاده شود تا فضای اقتصادی این شهرستان رونق بیشتری بگیرد.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که هیچ‌کسی حق ندارد متوقف کننده کار اقتصادی شود، اظهار کرد: بحث جدی ما کار جهادی در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری است؛ اما در این مسیر زندگی مردم نباید مختل شود. همچنین  نگاه محیط زیستی به طرح‌ها هم لحاظ شود.

وی در ادامه از ساخت 5 خانه عالم در بردسکن خبر داد و گفت: با هماهنگی و برنامه ریزی فرمانداری بردسکن 5 خانه عالم با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی احداث خواهیم کرد.

نظری کمک به اشتغال و رفع موانع تولید را یکی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت سیزدهم ذکر و تصریح کرد: به طور میدانی با حضور نمایندگان مجلس  و مدیران استانی، موانعی را که سد راه کارخانه‏ها و سرمایه گذاران است، بررسی و هرکجا نیاز باشد کمک می‌کنیم تا اشتغال را در شهرستان ها و روستاها بیشتر کنیم.

ذخایر معدنی در بردسکن

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: شهرستان بردسکن در حوزه ذخایر معدنی، دومین قطب معدنی در استان محسوب می‌شود که در حوزه مس و طلا سرآمد است؛اکثر مواد معدنی کشور در استان خراسان رضوی وجود دارد و جزو استان های برتر  محسوب می شویم. 

نظری معادن بردسکن را معادنی پویا و دارای برنامه دانست و گفت: معادن در ایجاد اشتغال منطقه نقش تاثیرگذاری دارند. همچنین بردسکن در حوزه کشاورزی نیز  از ظرفیت بالایی برخوردار است  و نرخ بیکاری این  شهرستان از میانگین استان هم بالاتر است.

وی درباره استفاده از زیرساخت های شهری انابد توسط معادن و ناتوانی شهرداری به دلیل نداشتن ماشین‌آلات سنگین برای استفاده از ظرفیت معادن و درآمدزایی گفت: این موضوع، مسئولان را ملزم می کند که در کنار هم با یک تفاهم و برنامه مشترک از ظرفیت همه بخش‌ها از جمله شهرداری انابد بهره‌مند شوند.

استاندار خراسان رضوی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بردسکن گفت: یکی از محورهای اصلی دولت سیزدهم و ریاست جمهوری بحث اشتغال و مسکن است. اگر فردی اشتغال نداشته باشد، در زندگی خود دچار چالش و مشکل است . اعتقاد داریم حتماً باید زمینه اشتغال افراد را فراهم کنیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که کسی که اشتغال نداشته باشد به لحاظ فرهنگی ، روحی و روانی ، اقتصادی و معیشتی دچار مشکل می شود، افزود:  بحث اشتغال تنها تامین معیشت زندگی نیست. موضوع اشتغال بسیار مهم است و می تواند از ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری کند.

وی  به اهمیت اشتغال و آثار آن در جامعه اشاره کرد و گفت: اشتغال مبتنی بر تولید یکی از برنامه های استان است و مدیران باید به دنبال جذب  سرمایه‌ در حوزه تولید باشند.

استاندار خراسان رضوی به ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی شهرستان بردسکن اشاره کرد و گفت: خوشبختانه  شهرستان بردسکن در هر دو حوزه از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است که انتظار می رود در این شهرستان بیکاری نداشته باشیم.

نظری بیان کرد: مدیران حق ندارند در جذب سرمایه گذاران کوتاهی کنند؛ باید طوری عمل کنند که  از قوانین به نفع مردم و سرمایه‌گذاران استفاده شود، نه این که  سنگ جلوی پای سرمایه گذاران بیندازند.در جریان اقتصادی و اشتغال نباید توقفی صورت بگیرد و همه باید تلاش  کنیم که  این موضوع عملیاتی شود.

آیین  واگذاری زمین طرح نهضت ملی مسکن به 439 متقاضی

آیین  واگذاری  زمین  طرح نهضت ملی مسکن  با حضور استاندار و مسئولان استانی و شهرستانی به 439   متقاضی در این شهرستان برگزار شد.

استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: در طرح نهضت ملی مسکن رویکرد دولت کاهش تصدی‌گری است. سعی شده احداث مسکن به خود مردم سپرده شود.

یعقوبعلی نظری افزود: رویکرد دولت، ایفای نقش مردم است، زیرا ما نمی‌توانیم به همه کارها ورود کنیم و آن را به نتیجه برسانیم.

وی با اشاره به این که ساخت مسکن در روستاها و شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت به افراد متقاضی سپرده شده است، گفت: در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت نیز سعی شده است تا در صورت امکان، زمین برای ساخت در اختیار افراد قرار گیرد و در غیر این صورت ساخت مسکن در قالب گروه، ساخت مردمی و تشکیلاتی پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/282/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 900433