hre
16 آذر 1401 - 13:35

برنامه نوسازی و بازسازی حمل و نقل عمومی تا سال 1404 ارائه شد

سازمان شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور هم برنامه نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور را تا سال ۱۴۰۴ ارائه و بودجه و اعتبارات لازم را از سازمان برنامه و بودجه درخواست کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس،‌ وظایف و اقدامات دستگاه‌ها در اجرای «قانون هوای پاک» در نشست هماهنگ سازی برنامه ها و پایش آخرین اقدامات به عمل آمده، با حضور احمد وحیدی وزیر کشور و علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و نمایندگان سایر دستگاه‌ها بررسی شد.

براین اساس، وزارتخانه های صمت، نفت، نیرو، سازمان ملی استاندارد، سازمان برنامه و بودجه و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، آخرین اقدامات و برنامه های خود را در اجرای تکالیف مقرر در قانون هوای پاک ارائه دادند.

در این نشست، موضوع اعتبار و منابع مالی دستگاه‌ها به تفکیک برای اجرای هر چه قوی تر قانون هوای پاک، احصاء و مقرر شد پیش بینی اعتبارات در منابع بودجه ای کشور برای سال آتی مورد توجه جدی قرار بگیرد.

تامین ۳۰ درصد از افزایش سالانه ظرفیت مورد نیاز برق کشور از انرژی های تجدید پذیر، محور دیگر نشست امروز بود که مقرر شد وزارت نیرو و دستگاه‌های مربوطه برنامه عملیاتی خود را ارائه و براساس یک جدول زمان بندی نسبت به تحقق آن برنامه ریزی کنند.

در اجرای ماده ۹ و ۱۰ قانون هوای پاک، سازمان شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور هم برنامه نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور را تا سال ۱۴۰۴ ارائه و بودجه و اعتبارات لازم را از سازمان برنامه و بودجه درخواست کرد.

تکمیل شبکه ملی هشدار و پیش آگاهی رخدادهای طبیعی همچون سیل و طوفان دستور کار دیگر نشست امروز بود و دراین زمینه هم مقرر شد شبکه راداری و ارتباطی لازم تهیه شود تا در تصمیم گیری های مقتضی در شرایط حساس به خصوص آلودگی هوا به فوریت مورد استفاده قرار گیرد.

وزارت صمت هم مکلف شد برنامه ارتقا تولید فناوری درحوزه خودرو و موتور سیکلت را ارائه بدهد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 900665